21 Ocak 2011 Cuma

''CİHADA GİTMEK İSTEYEN KARDEŞLERİMİZİN MUTLAKA OKUMASI GEREKEN YAZI.''


Cihada Gitmek İsteyen Kardeşlerimizin mutlaka okuması gereken bir yazı

بــِـســـْــــــم الله الرَّحـْمــنِ الرَحِـــــيم


Esselamu aleykum rahmetullahi ve berakatühü ve esselamu ala kulli mücahidin. . . Bizleri yaratan ve bizlere cihad nimetini veren Allah'a binlerce kere şükürler olsun.Peygamberimize(s.a.v),ailesine,ashabına ve eşrafına salat ve selam olsun. Bereket ve sıhhat Mücahidlerin üzerine olsun. Aziz ve sıddık kardeşlerim hepiniz biliyorsunuzki cihad müslümanların üzerine fardır.sizlere bütün ayet ve hadisleri yazmıyacağım zaten çok iyi biliyorsunuzki kuranda namaz ve kurbandan çok cihaddan bahsediyor. 300 ayetten fazla cihad ayeti var ve 1.500 e yakın cihad hadisi var ancak İşte onlardan bazısı;


Ey iman edenler, Allah'tan korkup-sakının ve (sizi) O'na (yaklaştıracak) vesile arayın; O'nun yolunda cihad edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz.

(5-MAİDE/35)
Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) kendisinin onları sevdiği, onların da kendisine sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cihad eden ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir.

(5-MAİDE/54)

Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiç bir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür. Ancak, sizlerle onlar arasında anlaşma bulunan bir topluluğun aleyhinde değil. Allah, yaptıklarınızı görendir.

(8-ENFAL/72)
İman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte gerçek mü'min olanlar bunlardır. Onlar için bir bağışlanma ve üstün bir rızık vardır.

(8-ENFAL/74)

Bundan sonra iman edip hicret edenler ve sizinle birlikte cihad edenler, işte onlar sizdendir. Akrabalar (mirasta) Allah'ın Kitabına göre, birbirlerine (mirasta) önceliklidir. Doğrusu Allah her şeyi bilendir.

(8-ENFAL/75)
Yoksa siz, içinizden cihad edenleri ve Allah'tan ve Resûlü'nden ve mü'minlerden başka sır-dostu edinmeyenleri Allah 'bilip (ortaya) çıkarmadan' bırakılıvereceğinizi mi sandınız? Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

(9-TEVBE/16)

Hacılara su dağıtmayı ve Mescid-i Haram'ı onarmayı, Allah'a ve ahiret gününe iman eden ve Allah yolunda cihad edenin (yaptıkları) gibi mi saydınız? (Bunlar) Allah katında bir olmazlar. Allah zulmeden bir topluluğa hidayet vermez.

(9-TEVBE/19)
İman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenlerin Allah katında büyük dereceleri vardır. İşte 'kurtuluşa ve mutluluğa' erenler bunlardır.

(9-TEVBE/20)
De ki: "Eğer babalarınız, çocuklarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kâr getireceğinden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizlere Allah'tan, O'nun Resûlü'nden ve O'nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyedurun. Allah, fasıklar topluluğuna hidayet vermez.

(9-TEVBE/24)
Hafif ve ağır savaşa kuşanıp çıkın ve Allah yolunda mallarınızla ve canlarınızla cihad edin. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

(9-TEVBE/41)
Allah'a ve ahiret gününe iman edenler, mallarıyla ve canlarıyla cihad etmekten (kaçınmak için) senden izin istemezler. Allah takva sahiplerini bilendir.

(9-TEVBE/44)
Ey Peygamber, kâfirlerle ve münafıklarla cihad et ve onlara karşı sert ve caydırıcı davran. Onların barınma yerleri cehennemdir, ne kötü bir yataktır o!..

(9-TEVBE/73)
Allah'ın elçisine muhalif olarak (savaştan) geri kalanlar oturup-kalmalarına sevindiler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad etmeyi çirkin görerek: "Bu sıcakta (savaşa) çıkmayın" dediler. De ki: "Cehennem ateşinin sıcaklığı daha şiddetlidir." Bir kavrayıp-anlasalardı.

(9-TEVBE/81)
"Allah'a iman edin, O'nun elçisi ile cihada çıkın" diye bir sûre indirildiği zaman onlardan servet sahibi olanlar, senden izin isteyip: "Bizi bırakıver, oturanlarla birlikte olalım" dediler.

(9-TEVBE/86)
Ama Resul ve onunla birlikte olan mü'minler, mallarıyla ve canlarıyla cihad ettiler; işte bütün hayırlar onlarındır ve kurtuluşa erenler onlardır.

(9-TEVBE/88)
Sonra gerçekten Rabbin, işkenceye uğratıldıktan sonra hicret edenlerin, ardından cihad edip sabredenlerin (destekçisidir). Şüphesiz senin Rabbin, bundan sonra da gerçekten bağışlayandır, esirgeyendir.

(16-NAHL/110)
Allah adına gerektiği gibi cihad edin. O, sizleri seçmiş ve din konusunda size bir güçlük yüklememiştir, atanız İbrahim'in dini(nde olduğu gibi). O (Allah) bundan daha önce de, bunda (Kur'an'da) da sizi "müslümanlar" olarak isimlendirdi; elçi sizin üzerinize şahid olsun, siz de insanlar üzerine şahidler olasınız diye. Artık dosdoğru namazı kılın, zekatı verin ve Allah'a sarılın, sizin Mevlanız O'dur. İşte, ne güzel mevla ve ne güzel yardımcı.

(22-HAC/78)

Öyleyse kafirlere itaat etme ve onlara (Kur'an'la) büyük bir cihad ver.

(25-FURKAN/52)
Kim cihad ederse, yalnızca kendi nefsi için cihad etmiş olur. Şüphesiz Allah, alemlerden müstağnidir.

(29-ANKEBUT/6)
Bizim uğrumuzda cihad edenlere, şüphesiz yollarımızı gösteririz. Gerçeten Allah, ihsan edenlerle beraberdir.

(29-ANKEBUT/69)

Mü'min olanlar, ancak o kimselerdir ki, onlar, Allah'a ve Resûlü'ne iman ettiler, sonra hiç bir kuşkuya kapılmadan Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad ettiler. İşte onlar, sadık (doğru) olanların ta kendileridir.(49-HUCURAT/15)


Ey iman edenler, benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanları veliler edinmeyin. Siz onlara karşı sevgi yöneltiyorsunuz; oysa onlar haktan size geleni inkâr etmişler, Rabbiniz olan Allah'a inanmanızdan dolayı elçiyi de, sizi de (yurtlarınızdan) sürüp-çıkarmışlardır. Eğer siz, Benim yolumda cihad etmek ve Benim rızamı aramak amacıyla çıkmışsanız (nasıl) onlara karşı hâlâ sevgi gizliyorsunuz? Ben, sizin gizlediklerinizi ve açığa vurduklarınızı bilirim. Kim sizden bunu yaparsa, artık o, elbette yolun ortasından şaşırıp-sapmış olur.

(60-MÜMTEHİNE/1)

Allah'a ve O'nun Resulü'ne iman edersiniz, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihad edersiniz. Bu, sizin için daha hayırlıdır; eğer bilirseniz.


(61-SAFF/11)


Kısaca cihad nedir?Çalışmak, uğraşmak, çabalamak, gayret sarfetmek.Cihad ile ilgili bütün konular İslâm'ın yükselmesi, korunması ve yayılması için her türlü çalışmada bulunmak, uğraşmak, gayret sarfetmek ve bu yolda sıcak ve soğuk savaşa girmektir Daha açık bir ifade ile Allah (cc) tarafından kullarına verilmiş olan bedenî, malî ve zihnî kuvvetleri Allah yolunda kullanmak, o yolda feda etmektir İnsanın maddî-manevî bütün varlığını Allah yolunda ortaya koyarak Hakk'ın düşmanlarını ortadan kaldırmak için savaşması "cihad"dır

Cihad hem can hem mal hemde kalem ile yapılabilir. Küfür pis yüzünü son 20 yılda bariz bir şekilde göstermeye başladı.dile kolay yaklaşık 13 milyon müslüman öldü yada şehit oldu(Allahualem).afganistan,ırak,filistin,çeçenya(artık kafkasya emirliği),keşmir,patani,pakistan,Türkistan,bosna ve daha fazlası . . . Bir çogumuz bu ülkelerden birinden etkilenerek cihada niyet ettik.özellikle çeçenya,afganistan,filistin bir çoğumuzun hayalini süsledi kimimiz onlara çok üzüldük ağladık belki.ve Allahın lütfu ile cihada niyet ettik ancak bir çok mücahid adayının yaptığı hatalar vardır.bu yazımızda hem onları söyleyeceğiz hem tavsiyelerde bulunacağız.şimdiden yapacağımız hatalar ötürü rabimiz bizi affetsiz ve bizi doğru yoldan ayırmasın.mücahid adaylarının düştüğü tipik
hatalar ve tavsiyeler;


1)
cihadı anlamını bilmediğiniz ütopik neşitlerle takip etmeye çalışıyorsunuz tabiri caizse gaza geliyorsunuz bu kötü değil ancak yanlış bir harekettir şunu bilmelisiniz ki cihad düşen uçaklar,patlayan arabalar,geberen kafirler,harika silahlar,her zaman tekbir getirmek,mücizevi atişlar yapmak değildir.
o sahneler nadir yaşanır tam aksine cihad çok zordur. Mücahidlerde insandır bazen onlarla tartışır hatta kavga bile edebilirsiniz,ayrıca açlık yara bere, zorluk,susuzluk,dayak,işkence,ana baba aile özlemi ve daha fazlasıdır mesela orayı gözünüzde çok güzel bir yermiş gibi düşünürsünüz ama değil buna kendinizi alıştırın yazın susuzluk kışın üşümek zorunda kalabilirsiniz mesela kaldığınız yeri terketmek zorunda kaldınız veya eviniz mürtedler tarafından ifşa edildi bundan sonra bir kaç hafta çok zorlanacaksınız buna alışmanız lazım ayrıca açlığada alışmanız lazım kendinizi buna alıştırmalısınız mesela nafile oruç tutarak açlıga alışabilirsiniz.


2)birinin gelip sizi alıp götürmesini bekliyorsunuz bu cok yanlış böyle bir şey olmayacak sizin çabalamanız lazım imkanlarınızı zorlamanız lazım gördüğüm gibi bir çoğunuz facebook adlı sitede çok vakit geçiriyorsunuz mesela bu sitede kendi aranızda mesajlaşıp bilgi alış verişinde bulunun mütaala edin hasan bennanın dediği gibi gerekirse her müslümanla tanışın tanışmak sünnettir ancak başınızı belaya sokacak hareketlerde bulunmayın.

3)tabiri caizse uçuk hayaller kurmayın buda kötü değl ancak sizi psikolojik olarak yanıltır zamanla kendi uydurduğunuz düşlere inanırsınız kendinizi bir komtanın yerine koyarsınız kendinizi o kadar güçlü hissedersinizki sanki dünyayı dize getirebilirsiniz ancak bu çok tehlikeli mesela bir operasyon kolay yapılmaz yapildimida yüzlerce kafir ölmez,kentler ele geçirilmez yada uçaklar düşürülmez hatta bazen başarisız bile olunur muhtemelen ilk operasyonunuzda korkudan 5 elden fazla ateş edemezsiniz kendinizi buna alişılmanızı lazım.

4)ailenizi ve diğer sevdiklerinizi bir daha hiç görmeye bilirsiniz belki bi kaç ayda bir görüşebilirsiniz odaimkan olursa bir çok türk mücahid cihadagidince aile özlemi depreşiyor bu bazen mücahidi cihaddan soğutuyor ve bazen evine dönmesi gerektiğini düşünüyor.şeytan ona öyla vesvese veriyorki sanki ülkesi ona daha hoş geliyor bu kötüdür kendinize buna hazırlamalısınız.

5)cihada lüx uçaklara gitmiyorsunuz her türlü zorluğu çekerek gidiyorsunuz bazen kamyon kasasında bazen buz gibi ayazda kuş uçmz kervan geçmez dağın tepesinde,bir çok mücahid adayının maddi imkanı yok ama buda şart kendinizi hazırlamanız lazım.

6)cihadda kalacağınız evler kaloliferli konforlu yazın serin kışın sıcak değil bazen böyle olur ama bu çok zordur mesela;afganistan islam emirliğinde bazı yerlerde mücahidler dağlarda kalır bazı yerlerde evlerde kalır.ırak islam devletinde mücahidlerin neredeyse tamamı evlerde kalır hatta bazı tanınmamış yen mücahidler özel ihtiyaçlar için halk arasına karışır.Kafkasya emirliğinde dağıstan ve kabardeyde genellikle kışın evlerde kalınır(not;bu hainler tarafından öğrenildiğinde çoğu zaman ötü sonçlar doğuruyor.çeçenyada mücahitler genellikle dağlarda kalır cihada yeni katılan yada kimliği deşifre olmayan mücahidler temel ihtiyaçlar için halkın arasına karışır. burada devreye dil girmekte birmücahid adayıarapçayı azda olsa bilmeli nasılki kafirlerin ülkelerinde ingilizce şartsa yada her yerde geçerliyse mücahitler arasındada arapça geçerlidir zaten isre istemez bir kaç yılda arapçayı öğrenirsiniz.

7)bir mücahit mutlaka ama mutlaka 5 vakit namazını kılmalı bu şarttır sürekli dua etmeli dua gerçekten bir araçtır buücahid adaylarının işine çok yarar kendinizi namaza ve bol duaya alıştırın.

8)belkide en önemli madde bu;cihada gidemiyorsanız yada gitmenize daha varsa herhangi bir islami kuruluşa katkı sağlayın gönüllü katılım olur, maddi yardım olur.

_EBU ABDULLAH TÜRKİ_

not;bu yazı hiç bir kurumun etkisi veya dayatmasıyla yazılmamıştır tüm sonuçlar şahsıma aittir..

2 yorum:

www1923turkcom_ dedi ki...

ene zehebe ahi selamün aleyküm

istişhad dedi ki...

aleykumselam ahi ..MaşAllah


fiemanillah ..inşAllah